T i e d o t

Naika järjestää VTL'n alaisena tottelevaisuutta. PVM 19.02. ja VIP 18.02. klo 21:00. Mukana AVO ja EVL x2, luokkiin otetaan 40 osallistujaa (max.4/koiraa/ohjaaja/luokka). Tuomarina toimii A-startit: Carla, B-startit: AVO: Frisky, EVL: elena.

O s a l l i s t u m i n e n

Ilmoittautumisten tulee olla perillä 18.02. klo 21:00. Osallistumiset ja mahdolliset korjaukset osoitteeseen lania@pitch-black.biz otsikolla "toko005". Osallistumiskoodi:




Tottelevaisuuskokeet

PVM 19.02. / VIP 18.02. klo 21:00


     ✓ AVO A 30/40
100-75 p. = I-palkinto
Pendables Unable Uno, Shady 100p.
Nezaplaseni Laska, elena 97p.
Molly Malone of Bellspock, Sigitius 92p.
Winikernikers Wailla Wertaa, Carla 87p.
Rocky von Houstine, berni 86p.
Rise from the Ocean Waves with Bad Karma, Spiegel 81p.
Happy Boy, Milja H. 80p.
Lasipisaran Lentävä Hollantilainen, Nita 77p.
Reflected So Sarcastic, Lania 75p.

74-50 p. = II-palkinto
Zennita Rory's Frosted Grin, Lania 72p.
Man of Milan, Milja H. 67p.
Bordersky Quair, Kendra 66p.
Sienimetsän Sinikello, Ziwa 62p.
Nandyhill Bitter Sweet Symphony, Shady 61p.
Wiaterek`s Mieszka w Valhalli ale naleÅ1/4y do Asgardu, Lyydia 58p.

49-20 p. = III-palkinto
Remumäen Oscar, berni 48p.
Funside´s Aloha, Nita 46p.
You And Your Temper de la Dorado, Shady 44p.
Renwa Aberrant Arca, Lyydia 41p.
Carla v. Wheel, berni 38p.
Baiser Spitze, elena 37p.
Second Nemo, Milja H. 33p.
Rainvalley`s Fix You, Nita 32p.
Nandyhill Sizzling Serpents, Spiegel 23p.
Black Cherry´s That Voodoo That I Do Do,Shady 22p.

alle 20 p. = hylätty
Wardonkick's 100% No Modern Talking, Kendra 14p.
Webenset Australia After Sundown, Hex 12p.
Westbound Rageous Adimilar, Lania 8p.
Hillfield Let´s Go Higher, Lania 6p.
Hellämielen Hepsänkeikka, Greta 3p.

     ✓ AVO B 30/40
100-75 p. = I-palkinto
Rise from the Ocean Waves with Bad Karma, Spiegel 91p.
Sienimetsän Sinikello, Ziwa 88p.
Rocky von Houstine, berni 83p.
You And Your Temper de la Dorado, Shady 80p.
Hellämielen Hepsankeikka, Greta 77p.
Nandyhill Sizzling Serpents, Spiegel 76p.
Funside's Aloha, Nita 75p.

74-50 p. = II-palkinto
Baiser Spitze, elena 74p.
Reflected So Sarcastic, Lania 73p.
Rainvalley's Fix You, Nita 72p.
Nandyhill Bitter Sweet Symphony, Shady 66p.
Webenset Australia After Sundown, Hex 65p.
Bordersky Quair, Kendra 58p.
Pendables Unable Uno, Shady 52p.

49-20 p. = III-palkinto
Nezaplacení Láska, elena 49p.
Hillfield Let's Go Higher, Lania 46p.
Zennita Rory's Frosted Grin, Lania 42p.
Man of Milan, Milja H. 36p.
Carla v. Wheel, berni 27p.
Remumäen Oscar, berni 26p.
Wardonkick's 100% No Modern Talking, Kendra 25p.
Lasipisaran Lentävä Hollantilainen, Nita 22p.
Winikernikers Wailla Wertaa, Carla 20p.

alle 20 p. = hylätty
Black Cherry's That Voodoo That I Do Do, Shady 18p.
Renwa Aberrant Arca, Lyydia 17p.
Second Nemo, Milja H. 16p.
Westbound Rageous Admiral, Lania 12p.
Happy Boy, Milja H. 11p.
Molly Malone of Bellspock, Sigitius 7p.
Wiaterek's Mieszka w Valhalli ale należy do Asgardu, Lyydia 3p.


     ✓ EVL A 31/40
120-85 p. = I-palkinto
Indigo-Go`s Valentino, Sigitius 119p.
Moonwolves` Bad Moon Rising, Veera 116p.
Shaghas Doejka Dreabel, Sigitius 108p.
Skywriter vom P.G, Shendi 105p.
Joikhas Ilgat, Veera 103p.
Teräshampaan Disney Channel, Veera 102p.
Crown Royal European Blend, Lania 100p.
Piquantin Elefanttimarssi, Kendra 93p.
Hajamielen Pieni Kuorotyttö, Minea 87p.

84-60 p. = II-palkinto
Stiprus Vyndemis, Shady 76p.
Wanderbrick Lady Like Jessie, Lania 75p.
Rinnpack Pointless Akira, Lania 72p.
Shaghas Mookie Mooyak, Greta 71p.
Shaghas Ordona Ocarina, Sigitius 69p.
Tuulitunturin Routa, Shady 66p.
Welshton Legend of Ninetales, Kendra 64p.
As Pure As a Melody of Kemroes, Sigitius 63p.

59-25 p. = III-palkinto
Hajamielen Räppäävä Räpätäti, Minea 58p.
Baile El EspÅritu del Agua de Kemroes, Kendra 50p.
Iris Coffee, Veera 48p.
Amaranthus Albus, Milja H., 46p.
Cubraithian Fire og Vicinity, Hilmeri 44p.
Free Dragon`s Chernogolovka, Anni 39p.
FINOK Go West Young Man, Lyydia 37p.
Nandyhill Lil` Goosebumbs, Shady 34p.

alle 25 p. = hylätty
Afghanistan of Music Shepherd, Crissu 22p.
Racktract Classic Vivaldi, Lania 15p.
Milatia del Citrajel, Vinta 9p.
Webenset Deadline Out, Kendra 7p.
Tahwero, Shady 2p.

     ✓ EVL B 31/40
120-85 p. = I-palkinto
1. Wanderbrick Lady Like Jessie, Lania 118p.
2. Webenset Deadline Out, Kendra 115p.
3. As Pure As a Melody of Kemroes, Sigitius 112p.
4. Hajamielen Räppäävä Räpätäti, Minea 111p.
5. Iris Coffee, Veera 110p.
6. Tahwero, Shady 103p.
7. Free Dragon's Chernogolovka, Anni 93p.
8. Baile El Espíritu del Agua de Kemroes, Kendra 88p.
9. Piquantin Elefanttimarssi, Kendra 85p.

84-60 p. = II-palkinto
10. Milatia del Citrajel, Vinta 82p.
11. Tuulitunturin Routa, Shady 79p.
12. Welshton Legend of Ninetales, Kendra 73p.
13. Teräshampaan Disney Channel, Veera 72p.
14. Crown Royal European Blend, Lania 70p.
15. Racktract Classic Vivaldi, Lania 65p.
16. Shaghas Ordona Ocarina, Sigitius 63p.
17. Skywriter vom P.G, Shendi 61p.

59-25 p. = III-palkinto
18. Hajamielen Pieni Kuorotyttö, Minea 57p.
19. Indigo-Go's Valentino, Sigitius 49p.
20. Teräshampaan Punk - Tauti Joka Ei Tapa, Crissu 39p.
21. Stiprus Vynmedis, Shady 36p.
22. Amaranthus Albus, Milja H. 34p.
23. Joikhas Ilgat, Veera 30p.
24. Shaghas Mookie Mooyak, Greta 28p.

alle 25 p. = hylätty
25. Gubraithian Fire of Vicinity, Hilmeri 24p.
26. Nandyhill Lil' Goosebumps, Shady 17p.
27. Rinnpack Pointless Akira, Lania 9p.
28. Shaghas Doejka Dreabel, Sigitius 8p.
29. Moonwolves' Bad Moon Rising, Veera 7p.
30. FINOK Go West Young Man, Lyydia 5p.
31. Afghanistan of Music Shepherd, Crissu 2p.