T i e d o t

Naika järjestää YVNL'n alaisen näyttelyn roduille schipperke, lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira, siperianhusky, rhodesiankoira ja bracco italiano. Näyttely järjestetään Virossa. Näyttelyn PVM on 02.03. ja VIP on 27.02. klo 15:00. Näyttelyssä on mukana kaikki luokat, eli: PEK, JUN, NUO, AVO, KÄY, VAL, VET ja KAS.

O s a l l i s t u m i n e n

Ilmoittautumiset osoitteeseen lania@pitch-black.biz otsikoimalla viestisi nly002. Käytä osallistuessasi alla olevaa osallistumiskoodia.




Näyttely Virossa

PVM 02.03. / VIP 27.02. klo 15:00

           Tuomarit

                » BIS-kehä: Dumle T
                » schipperke: Dumle T
                » lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira: Dumle T
                » siperianhusky: Mima T
                » rhodesiankoira: Dumle T
                » bracco italiano: Dumle T

     ✓ BEST IN SHOW

BEST IN SHOW-1    Awichayil Sharpo Of Musiquero (siperianhusky)
BEST IN SHOW-2    Firielin Hidden Heksia (schipperke)
BEST IN SHOW-3    Ra'Niyah Qiana Gaia (rhodesiankoira)
BEST IN SHOW-4    Jewelclaw Irish Ransom (bracco italiano)
BEST IN SHOW-5    Jinsmaill Sapphire Sheyna (lk kääpiömäyräkoira)

     ✓ Schipperke

JUN
u. Firielin Guardian Giovanni - ERI2 SA PU4 ROP-juniori
u. Amenity's Doubt No More - ERI1 SA PU3

NUO
u. Firielin Esophageal Ulcer - ERI1

n. Firielin Iselite Zaphire - ERI2
n. Firielin Joyride Jadeite - EH
n. Radmila's Joyous Riverlea - ERI3
n. Firielin Hidden Heksia - ERI1 SA PN1 SERT ROP

AVO
u. Firielin Jack Daniels Pride - ERI2 SA PU2
u. Firielin Kona Breeze - ERI3
u. Royal Velvet Afeared Afire - ERI1 SA PU1 SERT VSP
u. Amenity's Bitters Best - ERI4

VET
n. Firielin Fashous Blindness - ERI1 SA PN2 ROP-veteraani

KAS
Firielin - KAS1 KP ROP-kasvattaja (Fashous Blindness, Jack Daniels Pride, Hidden Heksia, Esophageal Ulcer)

     ✓ Lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira

JUN
n. Jinsmaill Sapphire Sheyna - ERI1 SA PN1 SERT ROP ROP-juniori
n. Rajut Ikivihreä - EVA "sivua ei löydy"

AVO
u. Prêt Francofurtana - EVA "sivua ei löydy"

n. Hiekkatassun Charlotte - EVA "sivua ei löydy"

     ✓ Siperianhusky

PEK
u. HH's Loser - PEK1 KP ROP-pentu

JUN
u. Yazneg of Bellspock - ERI3 SA
u. Tuulitunturin Routa - EH
u. Siberian Agony Black Trillium - ERI2 SA
u. Awichayil Sharpo Of Musiquero - ERI1 SA PU1 ROP SERT ROP-juniori
u. Tähtitaivaan Neptunus - ERI4

n. Face To Face - ERI3 SA
n. HH's Irene - ERI2 SA
n. Irish Tenhash Shattered Dreams - ERI1 SA PN2 SERT VSP-juniori
n. Aamukaste - ERI4

NUO
u. Easter Egg's Abracadabra - ERI3
u. Drafty Whiskey River Of Naika - ERI4
u. Haltiapolun Erämaan Karma - ERI1 SA PU3
u. Blinded Inner Rhythm Of Naika - ERI2

n. Chyranthias of Ice Cubes - H
n. Cobra of Ice Cubes - ERI4
n. Kaitaroudan Eksynyt Sykäys - EH
n. Derzhatel' Skazka o Printsesse - H
n. Awichayil Dirty Windson - ERI3 SA PN3
n. Coldest Wilderstar Of Naika - ERI1 SA PN1 VSP SERT
n. Zennita Rory's Frosted Grin - ERI
n. Inniscrest's Chatty Tradewind - ERI
n. Dreary Uniquely Of Naika - EH
n. Alaska's Northface Of Naika - ERI2 SA

AVO
u. Wilt the Stilt Butcsher - EVA, ei rakennekuvaa
u. Wilt the Stilt Boeschka - ERI4
u. Wolfdrums Achiyam Korach - ERI2 SA PU4
u. Porto Krohn Colheita - ERI3 SA
u. Silverwings Thousand Tears - ERI1 SA PU2 SERT
u. Wilt the Stilt Snowdown - EH
u. Joikhas Yann Gastone - EH

n. Coldest Polarmist Of Naika - EH
n. Dreary Bluebird of Naika - ERI2 SA
n. Rawhide Suljen Silmäni - ERI
n. Wilt the Stilt Barcadia - ERI1 SA
n. Harmaan Aaveen Lento Vedessä - EH
n. Haltiapolun Draama Ennen Kaikkea - ERI4
n. Aamuhämärän Sudensilmät Ovat Vaiti - EH
n. Cathy's Catherine - H
n. Hajamielen Pieni Kuorotyttö - EH
n. Hajamielen Räppäävä Räpätäti - EH
n. Rinnpack Pointless Akira - ERI3

KÄY
n. Haltiapolun Erämaan Kaiku - ERI1 SA PN4
n. Rekiyön Vihreä Liike - H

KAS
Naika - KASV1 KP ROP-kasvattaja (Blinded Inner Rhythm, Coldest Wilderstar, Alaska's Northface, Dreary Bluebird)

     ✓ Rhodesiankoira

JUN
u. Pajkos Szolga - EH
u. Redrazz Grand Warrior - ERI1 SA PU1 SERT VSP ROP-juniori
u. Lasipisaran Harjakotka - EH

n. Chania Tropical Paradise - ERI2 SA PN2 VSP-juniori
n. Safiiri - EH
n. Ra'Niyah Qiana Gaia - ERI1 SA PN1 SERT ROP

NUO
u. Redrazz Atrayl Allardyce - ERI1 SA PU2

n. Jadalis Tahirah Fayina - ERI1 SA PN3

AVO
u. Lumikummun Aamukuiskauksen Hulivili - H
u. Wajid 'Aqil Zawyet el'Aryan - H

n. Levado's Música de Portugal - EH

     ✓ Bracco italiano

JUN
u. Jewelclaw Irish Ransom - ERI1 SA PU1 SERT ROP ROP-juniori

n. Tapkahalla Bye She Goes To Rio - ERI1 SA PN1 SERT VSP VSP-juniori